Egy esküvő lebonyolítása nem kis feladat. A jegyespárt a profi segítség mellett számos közeli barát és rokon veszi körbe, akik mind ellátnak egy vagy több feladatot, hogy a nagy napon minden tökéletes legyen. Azonban ne felejtsünk el egy fontos személyt aki mindezt irányítja és összefogja. Ő a vőfély vagy a ceremóniamester! Mi segítünk nektek a legjobbakkal együtt dolgozni!
Ceremónia mesterek, Vőfélyek
Vőfély vagy ceremóniamester, melyiket és mi alapján válasszak?
A vőfély – azaz „a vőlegény felebarátja” – régen a vőlegény egyik közeli rokona, barátja volt, manapság azonban már lehet hivatalos vőfélyeket is kérni az esküvőre. Szerepét két szóval lehetne igazán leírni: szórakoztat és irányít. A hagyományok szerint ő búcsúztatja el a vőlegényt, majd a násznéppel karöltve ő kéri ki a menyasszonyt a szülői házból. Mindezt vicces rigmusokban, versikékben szavalva, teletűzdelve jókívánságokkal. Mára azonban egyre gyakoribbak az „egyhelyszínes” esküvők. Ilyenkor a kikérés és búcsúztatás egy helyen, a választott vendéglőben, étteremben történik.
Klasszikus vőfély
A polgári és templomi szertartások utáni a fogadáson vicces játékokat talál ki, és a vacsora közben is mulattatja az egybegyűlteket tréfás mondókákkal, szófüzérekkel. A tradíció szerint öltözékének elengedhetetlen kellékei a bokrétás kalap és a szalagokkal díszített vőfélybot, és csak nőtlen legény lehetett vőfély. Mára azonban nem csak hogy nem kérdés a nőtlenség, de az sem kritérium, hogy férfi legyen az illető. Abban az esetben, ha nő tölti be a szerepet, akkor „nőfélynek” hívják.
Ceremónia mester:
A vőfély modernebb verziója a ceremóniamester. Már a neve is elárulja, hogy kevésbé a násznép szórakoztatásáért, mint inkább az események levezényléséért, a szereplők és vendégek irányításáért felelős, így általában szakember tölti be ezt a szerepet. Mind a vőfély, mind a ceremóniamester főbb feladatai közé tartozik a fotós, a videós, a zenészek, a pincérek és egyéb szolgáltatók irányítása, illetve az egybegyűltek terelése és informálása az asztalfoglalásnál, a helyszínek közötti menetnél és az eseményeknél. Igazából a stílus az egyetlen különbség közöttük, de mára egyre gyakrabban mosódik össze a kettő. A ceremóniamester hivatalosabb, kevésbé régimódi. A népies rigmusok és népviselet helyett természetesebb hangvételben szórakoztat, elegáns öltözékben fogadja a vendégeket, és más az általa kitalált játékoknak is a hangulata (pl.: lufitánc, újságtánc, legidősebb pár tánca, rizsszedés stb.)
Fontos tudnotok:
Bármelyiket is válasszuk esküvőnkre, mindenképpen döntsünk körültekinthetően, mert egy rosszul megválasztott személy tönkreteheti menyegzőnk napját. Fontos a szimpátia, az, hogy közös hullámhosszon legyünk, így érdemes a felkérés előtt beiktatni egy-két személyes találkozót is, illetve kérni szeretteink véleményét, esetleg esküvőszervező segítségét.
Mi garantáljuk, hogy velünk dolgozó kollégáink egy-egy fantasztikus személyiséget alkotnak és biztos szimpátiára és egy boldog lagzira találtok velük közösen.
A vőfély, ceremóniamester feladatai:
- a vendégek fogadása
- vőlegény búcsúztatása
- menyasszony kikérése és elbúcsúztatása
- menyasszonyi csokor átadása és a bokréta kitűzése, menyasszony szalagot köt a vőfélybotra
- ebéd levezetése
- a vendégek összetartása a polgári szertartásra menet
- násznép átvezetése a templomi esküvőre, leültetése a templomban
- időben érkezés
- szertartások után a vendégek átvezetése az esküvői fogadás helyszínére
- pohárköszöntők felvezetése
- vacsora levezetése tréfás (olykor pajzán), mulattató versekkel, mondókákkal (étkezés előtti illetve fogások közti várakozás közben)
- fotózás lebonyolítása (az ifjú páré, közös fotó a násznéppel)
- táncok megszervezése és felkonferálása (nyitótánc, gyertyafénykeringő, örömszülőtánc, menyasszonyi tánc, újasszony köszöntő, menyecsketánc, stb.)
- tortavágás felvezetése
- játékok megszervezése és irányítása, jó hangulat biztosítása, násznép mulattatása (játékok: próbatételek a hangulat fokozására, cipőlopás, csomagkiváltás, bolondos levél felolvasás, bolond menyasszony, hasznos tanács, a vőfély tízparancsolata, a vőfély sereget gyűjt, lakodalmi vonat, stb.)
- hajadonlányok összehozása a menyasszonyi csokor eldobására
- nőtlen férfiak összehozása a harisnyakötő eldobására
- menyasszony elrablásának megszervezése
- hajnali étkezés bejelentése
- elköszönő vers
Képek:
Kontaktok,rendelés,kapcsolat:
- Email: info@expase.eu
- Telefon: 0036 70 452 2333
- Cím: Magyarország , Budapest, Corvin sétány 34.